سرمایه لازم برای راه اندازی فست فود موفق ( بخش دوم )

155

برای مطالعه بخش اول مقاله سرمایه لازم برای راه اندازی فست فود موفق روی لینک ( اینجا کلیک کنید) کلیک کنید.

  • هزینه دکوراسیون فست فود: دکوراسیون فست فود یکی از منعطف ترین بخش های هزینه کردی شما می باشد. زیرا دکور کاملا سلیقه ای و هنری می باشد. البته این بخش از هزینه کرد شما خیلی به پایه سابق مغازه مربوط می شود. یعنی اگر مغازه نوساز و از دکور قابل قبولی برخوردار باشد، هزینه های شما کمتر خواهد بود ولی اگر مغازه دارای بافت فرسوده و قدیمی باشد، شما باید هزینه بیشتری را برای این کار تخصیص دهید. البته برای آن دسته از دوستانی که از مغازه های استیجاری با مدت زمان پایین استفاده می کنند، بهتر است که از دکورهایی بر پایه گرافیک و نور پردازی استفاده نمایند.
  • هزینه تجهیز فست فود: یکی از کلیدی ترین هزینه ها برای راه اندازی فست فود، هزینه تجهیز فست فود می باشد. این هزینه بسیار تحت تاثیر خطوط تولید شما در فست فود می باشد. طبیعتا شما با افزایش خطوط تولید از جمله پیتزا، ساندویچ، سوخاری و … هزینه ها برای شما بیشتر خواهد شد. البته یکی از گزینه هایی که باعث کاهش هزینه تجهیز فست فود می شود استفاده از تجهیزات دسته دوم می باشد. البته استفاده از تجهیزات دسته دوم برای پخت پیشنهاد نمی شود زیرا باعث پختی با کیفیت پایین می گردد که با اصل کار که موفقیت است در تعارض می باشد.
  • هزینه مواد اولیه برای شروع کار فست فود: این هزینه یکی از هزینه های کلیدی برای راه اندازی فست فود می باشد، زیرا اگر شما مغازه ای با کیفیت بالا داشته باشید ولی مواد اولیه نداشته باشید نمی توانید شروع به کار کنید. نکته ای که در این جا دارای اهمیت است زمان و حجم خرید مواد اولیه می باشد که در هفته های نخستین بسیار دارای اهمیت است. گاها برخی از مجموعه ها با زیان های بالای بیست میلیون تومان در ابتدای کار روبرو شده اند. البته کارشناسان ما می توانند در این مهم به شما اطلاعات لازم را بدهند.
  • هزینه لوازم جانبی برای راه اندازی فست فود: هزینه های لوازم جانبی از جمله سیستم حسابداری، تابلو و غیره می تواند به فاکتورهای شما اضافه شود. البته این هزینه نیز به سلیقه و سبک کار شما می باشد.

برای اینکه بتوان اطلاعات دقیق در مورد سرمایه لازم برای راه اندازی فست فود بدست آورد باید سوال به نحو دیگری مطرح شود یعنی:

ما دارای سرمایه ای به میزان ؟ می باشیم، با این سرمایه چه کار می توانیم بکنیم؟

در پاسخ به این پرسش یک کارشناس حرفه ای می تواند با توجه به تجربه و اطلاعات پیش فرضی که دارد اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار بدهد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.